Home

 

Ziemia olecka

 

Informacje turystyczne

 

Kalendarz imprez

 

Galeria

 

Linki

 

 

 
Projekty z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

28.04.2010 r. - Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Oleckiej realizuje projekt „Gospodarstwo przyjazne naturze”
Szanowni Państwo, od lutego 2010 r., Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Oleckiej realizuje projekt
„Gospodarstwo przyjazne naturze”. Projekt jest realizowany dzięki pozyskaniu środków z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Działania 9.5. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Celem projektu jest przekazanie osobom działającym w branży agroturystycznej praktycznej wiedzy z zakresu edukacji ekologicznej oraz promowanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz wypracowanie wspólnej marki „Gospodarstwo przyjazne naturze”.

W ramach projektu w marcu i kwietniu 2010 r. odbyło się
spotkanie rekrutacyjne oraz szkolenia: „Recykling w agroturystyce”, „Ekoturystyka szansą na sukces” oraz warsztaty przyrodnicze. W ramach tych działań 15 uczestniczek i uczestników projektu wzbogaciło swoją wiedzę oraz otrzymało m.in. torby ekologiczne, budki dla ptaków, sadzonki drzew i krzewów.

W maju zaplanowano
warsztaty ekokulinarne oraz wyjazd studyjny „Szlakiem Ekoturysty” . Planowana jest wizyta w Republice Ściborskiej i osadzie ekologicznej „Biegnący Wilk”, udział w safari w Gospodarstwie Rodziny Rudziewiczów oraz wizyta w „Trzech Świerkach” w Galwieciach.

Nasz projekt zakończy
konferencja, na której beneficjentom projektu zostaną wręczone certyfikaty wraz z pamiątkową tablicą „Gospodarstwo przyjazne naturze” informującą, że w danym gospodarstwie szanuje się prawa przyrody.

Diana Walendzewicz
biuro@lot.olecko.pl
www.lot.olecko.pl

 

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

  LOT Olecko

Projekty z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

 

 

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi OleckiejOstatnia aktualizacja: 2010-08-24