Home

 

Aktualności

 

Informacje turystyczne

 

Kalendarz imprez

 

Galeria

 

Linki

 

 

Projekty z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Projekty z Europejskiego Funduszu Społecznego


Projekt „Marketing praktyczny – edukacyjne wsparcie gospodarstw turystycznych Ziemi Oleckiej”
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Z radością informujemy, że rozpoczęła się realizacja projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Są to dwa projekty:
1) „Marketing praktyczny – edukacyjne wsparcie gospodarstw turystycznych Ziemi Oleckiej”,
2) „Gospodarstwo przyjazne naturze”
z Działania 9.5. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Zakładają one przeprowadzenie szkoleń i warsztatów dla osób działających w branży turystycznej i okołoturystycznej na terenie powiatu oleckiego.

Tematyka szkoleń i warsztatów to między innymi: marketing usług turystycznych, ekologia przydomowa, promocja postaw prozdrowotnych, recykling w agroturystyce, ekoturystyka, przyroda, ekokulinaria. Zaplanowany jest też wyjazd studyjny „Szlakiem ekoturysty” i konferencja „Gospodarstwo przyjazne naturze”.

Zostaną również wykonane i przyznane 15 gospodarstwom tablice „Gospodarstwo przyjazne naturze” oraz tablice informacyjne wskazujące drogę do gospodarstw agroturystycznych.

Wydany będzie folder promujący lokalną turystykę aktywną, ekologię i zdrowie oraz ulotki z zestawem ćwiczeń ruchowych dla osób przebywających w gospodarstwach agroturystycznych oraz z przepisami kulinarnymi z wykorzystaniem własnoręcznie uprawianych ziół i innych roślin z przydomowych ogrodów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projektach.

Anna Turowska
www.lot.olecko.pl

 

Projekty z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

 

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi OleckiejOstatnia aktualizacja: 2010-06-12