Home

 

Aktualności

 

Informacje turystyczne

 

Kalendarz imprez

 

Galeria

 

Linki

 

 


Projekty z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki


Projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Projekt „Duże możliwości w małej miejscowości”

 

- 02.03.2011 Kilka słów o projekcie „Duże możliwości w małej miejscowości” Projekt skierowany jest do kobiet zamieszkałych w gminie Świętajno i zainteresowanych nabyciem umiejętności pomocnych w zdobyciu zatrudnienia.


Projekt "Marketing praktyczny - edukacyjne wsparcie gospodarstw turystycznych Ziemi Oleckiej"

- 24.08.2010 Zacznij dzień od porannej gimnastyki „Zestaw ćwiczeń” to kolejna ulotka Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Oleckiej wydana w ramach projektu „Marketing praktyczny – edukacyjne wsparcie gospodarstw turystycznych Ziemi Oleckiej”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  

-  23.08.2010 Zioła i rośliny z przydomowego ogródka – przepisy kulinarne na ...  Ziele angielskie, pierwiosnki i fiołki w cukrze po angielsku, kandyzowane łodyżki arcydzięgla, kapary z mniszka lekarskiego lub nasion nasturcji czy likieru różanego z kwiatów, alaszu, a nalewka panny apteczkowej to doskonałe lekarstwo przeciw grypie. Te wyjątkowe przepisy zawarte są w ulotce pt. „Przepisy kulinarne z wykorzystaniem ziół i innych roślin z przydomowego ogródka” wydanej w ramach projektu „Marketing praktyczny – edukacyjne wsparcie gospodarstw turystycznych Ziemi Oleckiej”...

- 20.08.2010 Wędrówki po Ziemi Oleckiej „Wędrówki po Ziemi Oleckiej” to tytuł folderu wydanego przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemi Oleckiej w ramach projektu „Marketing praktyczny – edukacyjne wsparcie gospodarstw turystycznych Ziemi Oleckiej”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Teksty i zdjęcia do folderu wykonał Andrzej Malinowski – podróżnik.

- 11.04.2010 Marketing usług turystycznych  Marketing usług turystycznych to kolejne warsztaty realizowane przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemi Oleckiej w ramach projektu „Marketing praktyczny – edukacyjne wsparcie gospodarstw turystycznych Ziemi Oleckiej”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

- 27.03.2010 Warsztaty z ekologii przydomowej Warsztaty z zakresu ekologii przydomowej to kolejne działanie Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Oleckiej w ramach projektu „Marketing praktyczny – edukacyjne wsparcie gospodarstw turystycznych Ziemi Oleckiej”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

- 20.03.2010 Promocja postaw prozdrowotnych poprzez zagadki, gry i zabawy. W ramach realizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemi Oleckiej projektu „Marketing praktyczny – edukacyjne wsparcie gospodarstw turystycznych Ziemi Oleckiej” odbyły się 20 marca 2010 r. w Majątku Giże Marczak warsztaty z zakresu promocji postaw prozdrowotnych.

- 2.03.2010 Drodzy Członkowie Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Oleckiej oraz osoby działające w branży turystycznej i okołoturystycznej powiatu oleckiego, z przyjemnością informujemy, że trwa nabór uczestników/ uczestniczek do projektu „Marketing praktyczny – edukacyjne wsparcie gospodarstw turystycznych Ziemi Oleckiej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

- 2.03.2010 Projekty z Europejskiego Funduszu Społecznego
Z radością informujemy, że rozpoczęła się realizacja projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Są to dwa projekty:
1) „Marketing praktyczny – edukacyjne wsparcie gospodarstw turystycznych Ziemi Oleckiej”,
2) „Gospodarstwo przyjazne naturze” 

- 15.02.2010 Od lutego do kwietnia 2010 r. Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Oleckiej realizuje projekt „Marketing praktyczny – edukacyjne wsparcie gospodarstw turystycznych Ziemi Oleckiej” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość projektu wynosi 50.000,- zł, a pozyskane środki pochodzą z Działania 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

Projekt "Gospodarstwo przyjazne naturze"
 

- 13.06.2011 „Gospodarstwo przyjazne naturze” w TVP Pod koniec maja ekipa dziennikarzy z krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej nagrywała program o zrealizowanym przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemi Oleckiej projekcie „Gospodarstwo przyjazne naturze”. Nagranie zostało zrealizowane w ramach programu „TWÓJ FUNDUSZ, TWOJA SZANSA”

-  28.12.2010 Zakończenie projektu „Ekoturystyka szansą na sukces” Koniec roku to czas podsumowań. 2010 rok był dla Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Oleckiej przełomowy. W pierwszej połowie roku udało nam się pozyskać, efektywnie zrealizować i rozliczyć 2 projekty finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego o wartości 100.000 zł. Były to projekty: „Marketing praktyczny – edukacyjne wsparcie gospodarstw turystycznych Ziemi Oleckiej” oraz „Gospodarstwo przyjazne naturze” z Działania 9.5. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

- 24.12.2010 Konferencja podsumowująca projekt „EKOTURYSTYKA SZANSĄ NA SUKCES” 16 grudnia 2010 w Hotelu Colosseum w Olecku zorganizowano Boże Narodzenie Na Pograniczu Kultur i Narodów - Konkurs „Gwiazdka 2010” połączone z konferencją podsumowującą projekt „Ekoturystyka szansą na sukces”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i wzięło w niej udział ponad 100 osób.

- 30.11.2010 „Recykling w agroturystyce” W ramach projektu „Ekoturystyka szansą na sukces” 27 listopada 2010 r. w gospodarstwie agroturystycznym „EICHHORN” w Szczecinkach, odbyło się szkolenie „Recykling w agroturystyce”. To szkolenie, jak i poprzednie nasze działania, są współfinansowane ze środków otrzymanych z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

- 12.11.2010 Projekt „Gospodarstwo przyjazne naturze” w finale ogólnopolskiego konkursu Organizatorem konkursu „Dobra praktyka” jest Telewizja Polska Oddział w Krakowie. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów, zrealizowanych lub realizowanych przy współfinansowaniu z Funduszy Europejskich, które przyczyniły się do podniesienia poziomu życia lokalnych społeczności. Spośród nadesłanych projektów do finału konkursu wybrano 10, wśród których znalazł się nasz projekt realizowany z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 9.5.  

- 22 maja 2010 r. Podczas przepięknej pogody odbył się wyjazd studyjny zorganizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemi Oleckiej w ramach projektu „Gospodarstwo przyjazne naturze” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wraz z uczestnikami projektu odwiedziliśmy tajemniczą Republikę Ściborską i osadę ekologiczną „Biegnący Wilk” k. Bań Mazurskich, wzięliśmy udział w bezkrwawym safari w Gospodarstwie Ekologicznym Rodziny Rudziewiczów k. Gołdapi, a w Puszczy Rominckiej odszukaliśmy Sławę Tarasiewicz prowadzącą gospodarstwo agroturystyczne „Trzy Świerki” w Galwieciach.

- 19.05.2010 Warsztaty ekokulinarne „Mistrz kuchni” W sobotę, 15.05.2010 r. odbyły się kolejne warsztaty realizowane przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemi Oleckiej w ramach projektu „Gospodarstwo przyjazne naturze”. Realizacja projektu jest możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

- 28.04.2010 Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Oleckiej realizuje projekt „Gospodarstwo przyjazne naturze” Projekt jest realizowany dzięki pozyskaniu środków z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Działania 9.5. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

- 24.04.2010 Szkolenie „Ekoturystyka szansą na sukces” W Majątku Giże Marczak odbyło się szkolenie pt. „Ekoturystyka szansą na sukces” realizowane w ramach projektu „Gospodarstwo przyjazne naturze” współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

- 17.04.2010 Warsztaty przyrodnicze Warsztaty przyrodnicze to kolejne działanie Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Oleckiej w ramach projektu „Gospodarstwo przyjazne naturze”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Warsztaty odbyły się 17 kwietnia 2010r. w Bazie Sportowo Agroturystycznej „Czar Północy” w Olszewie.

- 19.03.2010 Szkolenie "Recykling w agroturystyce" W ramach realizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemi Oleckiej projektu „Gospodarstwo przyjazne naturze” odbyło się, szkolenie "Recykling w agroturystyce" 19.03.2010r. w ekologicznym gospodarstwie agroturystycznym „Sadyba”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

- 12.03.2010 Rekrutacja do projektu rozpoczęta! Szanowni Państwo, z przyjemnością informuję, iż rozpoczął się nabór uczestniczek i uczestników do udziału w projekcie „Gospodarstwo przyjazne naturze”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt skierowany jest do mieszkańców Powiatu Oleckiego.

- 10.03.2010 „Gospodarstwo przyjazne naturze”  Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Oleckiej z dniem 1 lutego 2010 roku rozpoczęła realizację projektu „Gospodarstwo przyjazne naturze”. Środki finansowe na jego realizację w wysokości 50.000 zł pozyskano z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Działania 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich. Projekt realizowany będzie do czerwca 2010 roku.

 

 

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi OleckiejOstatnia aktualizacja: 2012-05-28