Home

 

Aktualności

 

Informacje turystyczne

 

Kalendarz imprez

 

Galeria

 

Linki

 

 

Wyjazd studyjny "Szlakiem ekoturysty"

22 maja 2010 r. podczas przepięknej pogody odbył się wyjazd studyjny zorganizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemi Oleckiej w ramach projektu „Gospodarstwo przyjazne naturze” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wraz z uczestnikami projektu odwiedziliśmy tajemniczą Republikę Ściborską i osadę ekologiczną „Biegnący Wilk” k. Bań Mazurskich, wzięliśmy udział w bezkrwawym safari w Gospodarstwie Ekologicznym Rodziny Rudziewiczów k. Gołdapi, a w Puszczy Rominckiej odszukaliśmy Sławę Tarasiewicz prowadzącą gospodarstwo agroturystyczne „Trzy Świerki” w Galwieciach.

Republika Ściborska to najmniejsze państwo świata. Ma czterech mieszkańców i żelazne zasady, m.in. zakaz palenia tytoniu, picia alkoholu, używania negatywnego słownictwa oraz spożywania potraw mięsnych. W zamian oferuje wiele atrakcji: muzeum kultury indiańskiej i eskimoskiej, galerię fotograficzną „U Jasia”, największą w regionie hodowlę psów zaprzęgowych, schronisko dla zwierząt oraz szeroki wachlarz ofert skierowanych do turystów, osób indywidualnych jak i grup.

Kolejnym etapem naszej wyprawy było Gospodarstwo Ekologiczne rodziny Rudziewiczów, gdzie wzięliśmy udział w bezkrwawym safari. Z samochodów terenowych podziwialiśmy jelenie, daniele, muflony, jaki, strusie, zebry i dziki.

„Trzy Świerki” malowniczo położone w Parku Krajobrazowym Puszczy Rominckiej były ostatnim przystankiem naszego wyjazdu po Krainie Łowców Przygód. Jesteśmy pełni uznania dla Pani Sławy Tarasiewicz, u której przy wspólnym stole zajadaliśmy się potrawami przygotowanymi przez gospodynię. Po dniu pełnym wrażeń i wędrówce szlakiem ekoturysty wróciliśmy do Olecka.

H. Bogdańska
Kierowniczka projektu

 

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

  LOT Olecko

Projekty z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

 

 

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi OleckiejOstatnia aktualizacja: 2010-08-24