Danuta Muranko, znana także z nazwiska rodowego Predko, przyszła na świat 19 października 1960 roku w Olecku. Jest to osoba, która wzięła aktywny udział w polskiej polityce. W swoim dorobku ma m.in. pełnienie funkcji posłanki na Sejm PRL w IX kadencji.
Jej kariera polityczna jest przykładem zaangażowania w życie publiczne, co ukazuje, jak różnorodne są role, jakie może przyjąć polityk w Polsce.
Życiorys
Danuta Muranko rozpoczęła swoją karierę zawodową w 1977 roku, kiedy to podjęła pracę jako przewijaczka przędzy w Białostockich Zakładach Przemysłu Bawełnianego „Fasty”. Z biegiem czasu awansowała na stanowisko laborantki, zdobywając cenne doświadczenie w branży przemysłowej. W 1982 roku, objęła kierownicze stanowisko w Zarządzie Zakładowym Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej, co wskazywało na jej rosnącą aktywność w działalności społecznej i politycznej.
W tej samej erze, zasiadała również w Radzie Krajowej Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego, co podkreśla jej zaangażowanie w sprawy narodowe. Wśród jej osiągnięć edukacyjnych można wymienić studiowanie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na białostockiej filii Uniwersytetu Warszawskiego, co przyczyniło się do zdobycia wykształcenia wyższego niepełnego.
W latach 1985-1989 była posłanką na Sejm PRL IX kadencji, reprezentując okręg Białystok z ramienia Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W trakcie swojej kadencji pełniła również rolę Sekretarza Sejmu oraz zasiadała w Komisji Rynku Wewnętrznego i Usług, co świadczy o jej wpływie na politykę i gospodarkę kraju.
Pozostali ludzie w kategorii "Polityka i administracja":
Leszek Lewoc | Michał Połuboczek | Krzysztof Anuszkiewicz | Arthur Zimmermann | Józef Gajewski | Kurt BlumenfeldOceń: Danuta Muranko