Home

 

Ziemia olecka

 

Informacje turystyczne

 

Kalendarz imprez

 

Galeria

 

Linki

 

 


Projekt „Marketing praktyczny – edukacyjne wsparcie gospodarstw turystycznych Ziemi Oleckiej”
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Promocja postaw prozdrowotnych poprzez zagadki, gry i zabawy 20 marca 2010
 

W ramach realizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemi Oleckiej projektu „Marketing praktyczny – edukacyjne wsparcie gospodarstw turystycznych Ziemi Oleckiej” odbyły się 20 marca 2010 r. w Majątku Giże Marczak warsztaty z zakresu promocji postaw prozdrowotnych. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Aspekty kultury fizycznej w agroturystyce, rola wysiłku fizycznego i form wypoczynku i bezpieczeństwo a kreowanie agroturystycznych form rekreacji to główne tematy realizowanych warsztatów. Przedstawiono na nich także propozycję ćwiczeń dla gości gospodarstw agroturystycznych i innych obiektów turystycznych.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca ćwiczenia co najmniej 3 razy w tygodniu. A najlepiej codziennie przez co najmniej 30 minut. W miarę poprawy kondycji należy wydłużać czas ich trwania i zwiększać ich intensywność.
Czynne formy wypoczynku i wysiłek fizyczny przyczyniają się nie tylko do utrzymania kondycji fizycznej, ale także poprawiają samopoczucie, chronią przed cukrzycą i otyłością. Wysiłek fizyczny obniża również ryzyko wystąpienia chorób krążeniowych oraz przyśpiesza przemianę materii. Ponadto obniża stężenie „złego” i zwiększa stężenie „dobrego” cholesterolu.


Na warsztatach nie zabrakło też wesołych form rekreacji – zagadek, gier i zabaw – które uczestnicy i uczestniczki projektu będą mogli wykorzystać przyjmując gości w swoich obiektach.

„Ruch jest w stanie zastąpić każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”. Zapraszamy wszystkich do czynnego spędzania czasu wolnego!

Anna Turowska
www.lot.olecko.pl
 

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

  LOT Olecko

Projekty z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

 

 

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi OleckiejOstatnia aktualizacja: 2010-08-24