Policja w Olecku ogłosiła nową edycję kampanii społecznej pod hasłem #zaginioneNIEzapomniane, która ma na celu przypomnienie o zaginionych dzieciach. W ramach tej inicjatywy, odbył się podcast, w którym omawiano nie tylko trwające działania poszukiwawcze, ale również emocje towarzyszące rodzinom, które czekają na powrót swoich bliskich. Tematyka kampanii jest szczególnie istotna w kontekście zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, obchodzonego 25 maja.
W najnowszym odcinku podcastu głos zabrali zarówno przedstawiciele Policji, jak i Fundacji ITAKA, co wzbogaciło dyskusję o różne aspekty związane z poszukiwaniami zaginionych dzieci. Młodszy inspektor Małgorzata Puzio-Broda i Izabela Jezierska-Świergiel poruszyli kwestie nie tylko praktycznych działań, ale również emocji, które dotykają rodziny osób zaginionych. Rozmawiali o wytrwałości, nadziei oraz o bezradności, które są częścią codzienności tych rodzin.
Kampania #zaginioneNIEzapomniane ma na celu nie tylko wsparcie dla poszukiwanych dzieci, ale także edukację społeczną. W podcaście poruszono temat, jak rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie, co może znacząco wpłynąć na ich ochronę przed zagrożeniami. Szybka reakcja w takich sytuacjach jest kluczowa, dlatego Policja i Fundacja ITAKA zachęcają wszystkich do jak najwięcej uwagi na te kwestie. Odcinek podcastu, który trwał 42 minuty, stanowi ważny krok w kierunku podnoszenia świadomości na temat problematyki zaginionych dzieci.
Źródło: Policja Olecko
Oceń: Kampania #zaginioneNIEzapomniane – ważne działania Policji i Fundacji ITAKA
Zobacz Także